Zaawansowana platforma internetowa umożliwiająca przeglądanie, analizowanie i edycję danych geoprzestrzennych w prostym interfejsie web na poziomie dostępnym kiedyś jedynie dla specjalistycznych narzędzie. Buduje możliwości analityczne Klientów dostarczając jednocześnie narzędzie do nowoczesnej współpracy i udostępniania analiz wewnątrz i na zewnątrz organizacji.

Zadania
  • iMapCLIENT posiada rozbudowany zestaw narzędzi do publikacji informacji przestrzennej w postaci portali mapowych, dostępnych z poziomu przeglądarki internetowej w komputerze i na urządzeniach mobilnych.
  • Pozwala na integrację i przeglądanie danych 2D i 3D, pochodzących z wielu serwisów mapowych, zgodnie z wytycznymi dyrektywy INSPIRE.
  • Dostarcza narzędzia wyszukiwania, selekcji, raportowania i zaawansowanych analiz, a także edycji danych przestrzennych oraz ich atrybutów.
  • iMapCLIENT działa jako aplikacja frontendowa w ekosystemie iMap, zapewniając użytkownikom przyjazny dla użytkownika interfejs dostępu do danych geoprzestrzennych i interakcji z nimi.
  • Udostępnia narzędzia współpracy oraz udostępniania danych i opartych o nie analiz także w formie zrozumiałych i atrakcyjnych wizualizacji.
Przykłady zastosowań
  • Elastyczność platformy iMap autorstwa GISPartner daje ogromne możliwości tworzenia tematycznych geoportali. Geoportale tematyczne mogą być niezależnymi serwisami lub opierać się na istniejącego już na danym terenie geoportal ogólnego. Wśród naprawdę olbrzymiej ilości możliwych zastosowań, można wymienić kilka przykładów.
  • Turystyka
    Wskazanie najciekawszych obiektów o potencjale turystycznym wraz z ich szczegółowym opisem, propozycje tras pieszych i rowerowych, w tym szlaki tematyczne, prezentacja kulinarnego dziedzictwa regionu, w tym przez prezentację produktów tradycyjnych i regionalnych, informacje o wydarzeniach w regionie, prezentacja tras narciarskich i wiele innych.
  • Gospodarka
    Geoportal zwierający oferty inwestycyjne regionu czy gminy. Umożliwiająca filtrowanie po istotnych dla potencjalnego inwestora wyszukiwarka w połączeniu z dostępnym na mapach pakietem informacji, np. planie zagospodarowania przestrzennego, daje kompletny obraz danej lokalizacji.
  • Środowisko
    Oznaczenie i opis terenów chronionych, wskazanie pomników przyrody, mapy zanieczyszczeń, mapy hałasu / akustyczne, źródła promieniowania, gospodarka odpadami, hydrologia, mapa sozologiczna.
Wdrożenia referencyjne
  • Geoportal Krajowy
    Najważniejsze, największe i najbardziej złożone wdrożenie systemu GIS w Polsce. Pełni rolę centralnego węzła Infrastruktury Informacji Przestrzennej pośrednicząc w dostępie do danych przestrzennych i związanych z nimi usług. Integruje dane z wielu instytucji administracji publicznej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych serwisów państwowych w Polsce.
  • Centra Operacyjne
    Zintegrowany system wspomagający kompleksowe zarządzanie układem zbiorników wodnych z wykorzystaniem modelu operacyjnego na terenie dwóch najważniejszych zlewni w Polsce. Integruje dane z wielu źródeł, w tym dane czasu rzeczywistego z czujników SCADA. Pozwala realizować zaawansowane analizy w prostym interfejsie web.
  • Mapy Małopolski
    Platforma zwiększająca dostępność i jakość e-usług publicznych w zakresie informacji przestrzennej. Daje dostęp do ogromnych zasobów informacji przestrzennej Małopolski  umożliwiając jednocześnie tworzenie przez użytkowników własnych zasobów mapowych. Jest zaawansowanym technologicznie i prostym w obsłudze narzędziem do eksploracji bogactwa Regionu przez mieszkańców, turystów, biznes i naukę.
Cechy
  • MapCLIENT wyróżnia się skalowalnością, pozwalającą na sprawne dostosowanie do rosnących potrzeb użytkowników. Istotnym elementem platformy jest łatwość konfiguracji, umożliwiająca szybką personalizację i dostosowanie do indywidualnych preferencji.
  • Jedną z kluczowych zalet iMapCLIENT jest doskonała integracja z innymi produktami platformy iMap, takimi jak iMapSERVER. Ta płynna współpraca zapewnia spójne środowisko pracy, w którym oba narzędzia wzajemnie się uzupełniają, tworząc zintegrowane rozwiązanie do obsługi danych geoprzestrzennych.
  • Ponadto iMapClient posiada certyfikat Open Geospatial Consortium (OGC), zapewniający zgodność ze standardami i interoperacyjność. Jego wszechstronna architektura pozwala na łatwą integrację z zewnętrznymi usługami, co dodatkowo rozszerza jego funkcjonalność i łączność.
  • Możliwość tworzenia portali tematycznych, intuicyjny kreator portali, zarządzanie rolami i grupami użytkowników, a także responsywny interfejs umożliwiający wygodne korzystanie na różnych urządzeniach, stanowią istotne cechy iMapCLIENT.
  • Dodatkowo bezpośrednia edycja danych warstwowych w ramach platformy oraz szeroki wachlarz narzędzi do analizy danych geoprzestrzennych ułatwiają pracę z danymi.
pl_PLPL